Logo programu „Aktywny Samorząd”

Wsparcie dla niepełnosprawnych studentów

10 października mija termin składania wniosków dotyczących dofinansowania roku akademickiego 2015/2016. Wniosek dotyczący refundacji kosztów czesnego za rok akademicki 2014/2015 należy złożyć w okresie trwania tego roku akademickiego, czyli do 30 września.

Po tym terminie wnioski nie będą rozpatrywane.

– Nabór wniosków dotyczących dofinansowania roku akademickiego 2015/2016 został wydłużony zgodnie z postulatami środowisk akademickich. Za datę złożenia wniosku uważa się datę jego wpłynięcia do realizatora programu, samorządu powiatowego, a w przypadku wniosków składanych drogą pocztową – datę stempla pocztowego. Realizator programu ma prawo podjęcia decyzji o przywróceniu wnioskodawcy terminu przyjęcia wniosku, ale nie dotyczy to wniosku o refundację kosztów czesnego za rok akademicki 2014/2015, który musi być złożony w okresie trwania tego roku, do dnia 30 września 2015 r. Ubiegając się o przywrócenie terminu, wnioskodawca zobowiązany jest opisać i udokumentować przyczyny – informuje PFRON.

W tym roku, z uwagi na ograniczenie środków, PFRON ograniczył do 7 z 11 zadań przewidzianych w programie „Aktywny samorząd”. Zrezygnowano między innymi z dofinansowywania zakupu wózka elektrycznego.