Plansza z informacjami na temat programu „Pomorskie z Ukrainą”

Wsparcie obywateli Ukrainy

Spotkanie poświęcone Ukrainie odbędzie się 21 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Akwedukt przy ul. Kościuszki 35 w Kwidzynie. Oprócz prezentacji zaplanowano degustację wybranych ukraińskich potraw. To jedno z wielu wydarzeń organizowanych w ramach projektu „Pomorskie z Ukrainą, Powiat Kwidzyński z Ukrainą”. Jego celem jest wsparcie obywateli Ukrainy, którzy przebywają od 24 lutego 2022 w powiecie kwidzyńskim z powodu agresji rosyjskiej.

W ramach projektu zaplanowano między innymi kursy i szkolenia zawodowe, naukę języka polskiego, różnego rodzaju konsultacje oraz warsztaty. Niektóre z zaplanowanych imprez już się odbyły. W projekcie uczestniczy 40 obywateli Ukrainy, w tym 10 dzieci.

– W najbliższym czasie planujemy dwa pikniki edukacyjno – kulturalne dla uczestników projektu oraz spotkanie poświęcone prezentacji multimedialnej o Ukrainie. Podczas tych pikników wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia wspólnie z mieszkańcami powiatu kwidzyńskiego w warsztatach, zabawach integracyjnych oraz w spotkaniach z organizacjami pozarządowymi z powiatu kwidzyńskiego. Pierwszy piknik odbędzie się 26 maja w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie oraz przy bibliotece. Piknik rozpocznie się o godz. 15:30. Drugi piknik został zaplanowany na 3 czerwca w siedzibie Fundacji M.A.P.A. Obywatelska przy ul. Odrowskiego 10 – zapowiada Anna Świątkowska ze Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.

Projekt „Pomorskie z Ukrainą, Powiat Kwidzyński z Ukrainą” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 14 Integracja Imigrantów, Działania 14.1 Integracja Imigrantów. Działania prowadzone w ramach projektu potrwają do końca lipca bieżącego roku.

Plansza z informacjami na temat programu „Pomorskie z Ukrainą”