Budynek Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Fundacja „Misericordia” od 1992 roku prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Wypożyczalnia znajduje się przy zabytkowym dworku w Górkach, który jest siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez fundację. Można w niej wypożyczyć wózki inwalidzkie, kule, balkoniki oraz specjalne łóżka do opieki nad obłożnie chorymi.

W 1992 roku była pierwszą taką placówką w byłych województwach elbląskim i gdańskim. Pomysłodawcą i inicjatorem utworzenia wypożyczalni jest Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia”. Wypożyczalnia użycza sprzęt nieodpłatnie. Podpisywana jest jedynie umowa na jego użyczenie. Po zakończeniu rehabilitacji sprzęt wraca do wypożyczalni. Każdego roku wypożyczonych jest ok. 600 szt. sprzętu rehabilitacyjnego, w tym między innymi łóżek do opieki nad obłożnie chorymi, chodzików, wózków inwalidzkich oraz kul. W sprawie wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego najlepiej kontaktować się osobiście w czasie pracy Warsztatu Terapii zajęciowej w Górkach, od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00. Fundacja „Misericordia”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Górki 4, tel. 55 279 35 64.