Zawodnicy ze złowioną rybą

Zawody wędkarskie dla osób niepełnosprawnych

Osiem drużyn walczyło o zwycięstwo w Zawodach Wędkarskich – spławikowych, dla osób niepełnosprawnych w Górkach, w gminie Kwidzyn. Organizatorem zawodów jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, prowadzony przez Fundację „Misericordia”.

W imprezie wzięli udział Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, który powitał wędkarzy oraz dokonał uroczystego otwarcia zawodów oraz Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia”.

Wędkarze łowili ryby w stawach przy zabytkowym dworku, który jest siedzibą WTZ. Najwięcej ryb udało się złowić „Rodzince Kwidzyn”, wędkarzom reprezentujących środowisko osób niepełnosprawnych w Kwidzynie. Drugie miejsce zajęła drużyna „Przyjaciele Kwidzyn”. Na najniższym stopniu podium stanęli wędkarze z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W zawodach udział wzięły reprezentacje warsztatów terapii zajęciowej w Koniecwałdzie, Ryjewie, Dzierzgoniu i Kwidzynie, domów pomocy społecznej w Ryjewie i Kwidzynie oraz wędkarze, reprezentujący różne środowiska osób niepełnosprawnych. Nad prawidłowym wędkowaniem czuwał Krzysztof Piłkowski, sędzia główny zawodów z Polskiego Związku Wędkarskiego.