Zawody w strzelaniu z wiatrówki

Spartakiada w Łasinie

Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, wzięła udział w Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Łasinie, w powiecie grudziądzkim. To pierwsza tego impreza zorganizowana przez Fundację Ochrony Zdrowia i Rehabilitacji Niepełnosprawnych i Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasinie. W spartakiadzie uczestniczył Przemysław Rutkowski, który przywiózł z imprezy brązowy medal.

– Wziąłem w niej udział jako reprezentant Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie razem z kolegami: Arturem Jurczakiem, Szymonem Szpocińskim, Przemysławem Strzelcem, Łukaszem Hartmanem i Piotrem Baranem. Wspierali nas nasi opiekunowie – rehabilitantka Wanda Wierucka oraz Łukasz Olszewski ,instruktor pracowni ogrodniczo-gospodarczej. Każdy zawodnik wziął udział w trzech wybranych przez siebie konkurencjach indywidualnych: bocce, strzelaniu z łuku, strzelaniu z wiatrówki, rzucie piłką do kosza, skoku w dal w miejscu lub pchnięciu kulą. Odbyły się też konkurencje drużynowe dla czteroosobowych zespołów: kozłowanie piłką na czas, bieg w workach i wbijanie gwoździ na czas. Wziąłem udział w bocce, strzelaniu z łuku i strzelaniu z wiatrówki. W tym ostatnim osiągnąłem świetny wynik, 27 na 30 punktów, ale trzeba było przeprowadzić dogrywkę, w której poszło mi gorzej. Ostatecznie udało mi się zająć trzecie miejsce, z czego się bardzo cieszę. Mimo że bocce i strzelanie z łuku nie poszły mi najlepiej, uważam, że warto było spróbować. Jestem zadowolony z wyjazdu, choć upał dość mocno wszystkim przeszkadzał. Cytując słowa organizatorów: wszyscy byli zwycięzcami. Osoby, którym nie udało się zająć miejsca na podium, również otrzymały upominki i nie odeszły z pustymi rękami.

Przemysław Rutkowski

Zdjęcia: Łukasz Olszewski