Kule do kręgli z widocznymi w tle torami do kręgli
Fot. Sharon Ang, Pixabay.com

Zwycięstwo kręglistów w WTZ

Kręgliści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie zwyciężyli w Turnieju Elbląskie Kręgle. Zawodnicy pokonali siedem drużyn, które wzięły udział w zawodach.

Turniej został zorganizowany po raz trzeci przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawniejsi”.

– Turniej był drużynowy. Nasz warsztat reprezentowali: Patrycja Pielecka, Klaudia Klonowska, Leszek Śmigielski, Radosław Stefanowicz i Artur Jurczak. Wszyscy spisali się bardzo dobrze. Każdy musiał rzucać podczas dwóch kolejek. Po podsumowaniu okazało się, że zdobyli najwięcej punktów i zwyciężyli w zawodach – mówi Wanda Wierucka, opiekun kręglistów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

W drużynie było trzech doświadczonych zawodników. Dwa lata temu Klaudia Klonowska, Artur Jurczak i Radosław Stefanowicz zdobyli trzy brązowe medale podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju w Bowlingu Olimpiad Specjalnych w Poznaniu. Wcześniej ta sama ekipa zdobyła drużynowo złote medale w Pomorskim Turnieju w Bowlingu w Tczewie.