Zawody pływackie

Integracyjne Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku

Magda Kuter z Warsztatu Terapii zajęciowej w Kwidzynie zajęła pierwsze miejsce podczas Integracyjnych Zawodów Pływackich Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Akces Swim”. Artur Jurczak był drugi, natomiast Aleksandra Kozikowska ukończyła zawody na trzecim miejscu. Zawody odbyły się w Gdańskim Ośrodku Sportu w Gdańsku Oruni. Ich organizatorem była Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES.

W drużynie kwidzyńskiego WTZ był Przemysław Rutkowski.

– Reprezentowałem Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie razem z Arturem Jurczakiem, Olą Kozikowską, Magdą Kuter i Magdą Ginter. Była z nami nasza rehabilitantka i opiekunka Wanda Wierucka. W ramach zawodów odbyły się konkurencje w pływaniu stylem dowolnym osobno dla mężczyzn i kobiet polegające na samodzielnym przepłynięciu dystansu 25 metrów oraz konkurencja w stylu rekreacyjnym dla mężczyzn i kobiet polegająca na przepłynięciu krótszego dystansu z pomocą deski do pływania. Mojemu koledze i koleżankom udało się stanąć na podium – Magda Kuter zajęła pierwsze miejsce w stylu dowolnym kobiet, Artur Jurczak był drugi w stylu dowolnym mężczyzn, zaś Ola Kozikowska zajęła trzecie miejsce w stylu dowolnym kobiet. Mnie udało się zająć szóste miejsce w stylu dowolnym mężczyzn, a Magdzie Ginter szóste miejsce w stylu rekreacyjnym. Choć nie są to miejsca na podium, oboje jesteśmy dumni. Osobiście pływam tylko dla przyjemności, ale postanowiłem spróbować swoich sił – tym bardziej, że był to mój pierwszy udział w zawodach pływackich i sądzę, że było warto.

Przemysław Rutkowski

Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie w zawodach pływackich