Zawodnicy na podium

Trzy drużynowe zwycięstwa tenisistów

Tenisiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, zwyciężyli drużynowo w grupie A podczas Gdańskiego Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego. Turniej został zorganizowany przez Fundację Rozwoju Integracji Społecznej AKCES. Zawody odbyły się w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. To trzecie drużynowe zwycięstwo tenisistów w tegorocznym sezonie ligi. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Doskonale spisali się także tenisiści z kwidzyńskiego WTZ, którzy grają w grupie B. Zajęli oni drugie miejsce w swojej grupie.

Każda drużyna składała się z niepełnosprawnych tenisistów oraz opiekuna. Marian Behnke, opiekun niepełnosprawnych tenisistów kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, ma nadzieję, że dobra passa zostanie utrzymana w kolejnych turniejach.

– W najsilniejszej grupie zwyciężyliśmy już po raz trzeci. Wcześniej wygraliśmy zawody w Sopocie i Czersku. Bardzo dobrze spisali się Klaudia Klonowska i Artur Jurczak. Przed nami jeszcze trzy turnieje i mam nadzieję, że utrzymamy wysoką formę – mówi Marian Behnke.

Drugie miejsce w grupie A zajęła reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Rudniku, natomiast trzecie drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku.

Znakomity wynik osiągnęli także tenisiści w grupie B. Łukasz Hartman, Daniel Kuriata, Szymon Szpociński oraz Łukasz Olszewski opiekun tenisistów, zajęli drużynowo drugie miejsce. Organizatorem Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji.