Wyładowywanie darów z ciężarówki

Joannici przekazali dary

Wózki inwalidzkie, chodziki oraz łóżka elektryczne dla obłożnie chorych, a także innego rodzaju sprzęt przyjechał z Niemiec do Kwidzyna. To dar Zakonu Joannitów. Dary trafią do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, prowadzonego przez Fundację „Misericordia” w Górkach, w gminie Kwidzyn oraz Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W pozyskanie sprzętu i jego przekazywanie chorym i niepełnosprawnym mieszkańcom powiatu kwidzyńskiego po raz kolejny osobiście zaangażował się dr Christian Meyl z Zakonu Joannitów, który przekazał dodatkowo czek na 3 tys. euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc Ukraińcom przebywających w powiecie kwidzyńskim oraz Barze, partnerskim mieście Kwidzyna.

– To już kolejny dar Zakonu Joannitów, który trafił do naszej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, a także do Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Dr Christian Meyl od wielu lat wspiera mieszkańców Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego. Angażuje się też w pomoc Ukraińcom przebywającym w naszym powiecie oraz w Barze – podkreśla Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia” w Górkach.

Pieniądze, które przekazał dr Christian Meyl, zasiliły specjalne subkonto, które po napaści Rosji na Ukrainę utworzyła Fundacja „Misericordia” w Górkach, aby można było pomagać Ukraińcom w Kwidzynie i Barze. Przekazany sprzęt zakon Joannitów jest używany, ale znajduje się w bardzo dobrym stanie technicznym. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Fundacji „Misericordia” to pierwsza tego typu placówka w byłych województwach elbląskim oraz gdańskim. Sprzęt można wypożyczać przy zabytkowym dworku w Górkach, siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej. W wypożyczalni znajdują się wózki inwalidzkie, kule, balkoniki oraz specjalne łóżka do opieki nad obłożnie chorymi. Każdego roku w domach mieszkańców powiatu znajduje się ok. 600 szt. wypożyczonego sprzętu rehabilitacyjnego. W sprawie jego wypożyczenia można kontaktować się osobiście w czasie pracy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00 lub dzwoniąc pod numer tel. 55 27 35 64.