Warsztaty z tworzenia świątecznych ozdób

Kiermasz świąteczny

W zabytkowym dworku w Górkach, w gminie Kwidzyn, odbędzie się doroczny kiermasz świąteczny organizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej. Przez prawie trzy tygodnie, od 28 listopada do 16 grudnia, także w soboty, w dworku, który jest siedzibą WTZ, będzie można kupować oryginalne ozdoby świąteczne wykonane podczas zajęć prowadzonych dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Kiermasz będzie czynny w godz. 7:30-14:30.

Obecnie trwa przygotowywanie różnych wyrobów, które będzie można kupić podczas kiermaszu. Odbyły się także warsztaty świąteczne dla uczestników warsztatu poprowadzone przez Marzenę Hartman, mamę jednego z uczestników WTZ. Niepełnosprawni uczestnicy WTZ poznawali różne techniki, które pozwalają na wykonanie świątecznych ozdób. Przygotowania do kiermaszu trwają też w różnych pracowniach, w których powstają ręcznie wykonywane ozdoby oraz inne wyroby, które będzie można kupić podczas kiermaszu. Dochód ze sprzedaży wszystkich wyrobów, jak co roku, przeznaczony zostanie w całości na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. Od stycznia 2004 roku WTZ prowadzony jest przez Fundację „Misericordia”. Podczas zajęć niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego zdobywają wiele umiejętności, które przydają się w życiu codziennym, ale przede wszystkim w przyszłej pracy zawodowej. Obecnie w zajęciach terapeutycznych uczestniczy 47 niepełnosprawnych osób z powiatu kwidzyńskiego.