Zawody wędkarskie

Międzywarsztatowe zawody wędkarskie

Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie (powiat sztumski) zwyciężyli w Międzywarsztatowych Integracyjnych Spławikowych Zawodów Wędkarskich, które odbyły się w Górkach (gmina Kwidzyn). Ryby łowiono w stawach przy zabytkowym dworku w Górkach. Dworek od 2005 roku jest siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej, organizatora zawodów.

Drugie miejsce w zawodach zajęła reprezentacja gospodarzy, czyli Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. Na trzecim miejscu zawody ukończyli niepełnosprawni wędkarze z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórczu (powiat starogardzki), którzy w zawodach organizowanych w Górkach od wielu lat wzięli udział po raz pierwszy. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Po złowieniu i policzeniu przez sędziów zawodów wszystkie ryby trafiły z powrotem do stawu. Drużyny startujące w zawodach otrzymały puchary i dyplomy.