Grupowe zdjęcie uczestników pikniku

Piknik dla rodzin i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach

W parku przy zabytkowym dworku w Górkach odbył się piknik dla rodzin, opiekunów i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach (gmina Kwidzyn). WTZ prowadzony jest przez Fundację „Misericordia”. Spotkanie odbyło się po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią.

Piknik to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale do pokazania efektów rehabilitacji społecznej i zawodowej uczestników, a także okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy rodzicami i opiekunami. Występ artystyczny dla uczestników pikniku przygotował zespół Warsztatu Terapii Zajęciowej, działający w ramach pracowni artystycznej. Odbył się także turniej rekreacyjno-sportowy, w którym wzięli udział uczestnicy warsztatu, ich rodziny oraz pracownicy. Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach to miejsce aktywnej rehabilitacji. Zajęcia prowadzone w WTZ mają nauczyć samodzielności i ułatwić w przyszłości znalezienie pracy. Warsztat Terapii Zajęciowej powstał 1 października 1993 roku. Początkowo zajęcia prowadzone były w trzech pracowniach w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Uczestniczyły w nich 22 osoby. Od 2004 roku WTZ prowadzi Fundacja „Misericordia”. Obecnie w zajęciach terapeutycznych, w dziewięciu wyspecjalizowanych pracowniach, uczestniczy 47 niepełnosprawnych, dorosłych osób z całego powiatu kwidzyńskiego.