Turniej tenisa stołowego

Pomorska liga tenisa stołowego 2015

Tenisiści stołowi z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie zwyciężyli w Integracyjnym Turnieju Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. W turnieju, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół w Ryjewie wzięło udział ponad 100 zawodników.

Organizatorzy imprezy to Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” oraz Dom Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie. Turniej Tenisa Stołowego, który został rozegrany w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.

Turniej tenisa stołowego

– W imprezie uczestniczyło 130 osób, w tym zawodnicy, opiekunowie, goście, organizatorzy, sędziowie i wolontariusze. W zawodach rywalizowało 28 drużyn. Mecze rozgrywano w czterech grupach. Zawodnicy reprezentowali domy pomocy społecznej w Ryjewie, Kwidzynie, Rudnie, Damaszce, Szpęgawsku, Starogardzie Gdańskim, Rokocinie, Wyrębach Wielkich, Gniewie, Kobysewie, a także warsztaty terapii zajęciowej w Ryjewie, Kwidzynie Górkach i Kolniku oraz środowiskowe domy samopomocy w Kolniku, Czersku, Sopocie, Gniewie oraz Gdańsku. Przyjechali także zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie. Sędzią głównym zawodów był Roman Zbróg, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie. Pomagali mu wolontariusze – uczniowie zespołu szkół w Ryjewie, pod kierunkiem Zbigniewa Kasprzaka, nauczyciela wychowania fizycznego oraz Grzegorz Sepioło. Nad całością czuwała Lidia Borowska, menadżer zawodów – informuje Tomasz Chojnacki ze Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze”.

Wszystkich uczestników turnieju powitał Mieczysław Warczak, prezes Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Sławomir Słupczyński, wójt gminy Ryjewo. W ceremonii otwarcia uczestniczyli Andrzej Zwolak, dyrektor Zespołu Szkół w Ryjewie, Aleksander Grochowski, sołtys Ryjewa i Kazimierz Gorlewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie.

Uczestnicy turnieju tenisa stołowego z nagrodami
Zwycięska drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały puchary i dyplomy. Każdy zawodnik otrzymał nagrodę i upominki, wręczone przez Kazimierza Zimę. Organizatorzy podkreślają, że impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie pomoc między innymi Zespołu Szkół w Ryjewie, Urzędu Gminy, Rady Sołeckiej i Gminnego Ośrodka Kultury oraz wsparcie różnych osób, a także sponsorów.

(op)

Zdjęcia: Tomasz Chojnacki