Turniej warcabowy

Pomorski Turniej Warcabowy Domów Pomocy Społecznej 2016

Arkadiusz Wick z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku kolejny rok nie dał sobie odebrać tytułu najlepszego zawodnika Pomorskiego Turnieju Warcabowego Domów Pomocy Społecznej. Już po raz czwarty zdobył puchar starosty kwidzyńskiego.

Zawodnik siedzi przy stole z planszą do warcabów

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów jest Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Turniej tradycyjnie już odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie. Drugie miejsce zajął Jarosław Delikat z Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach. NA trzecim miejscu uplasował się Władysław Wasiński, reprezentujący Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w Gdańsku.

W turnieju nie zabrakło warcabistów z domów pomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej w Kwidzynie i Ryjewie. Najlepszy wynik osiągnął Mariusz Kobus z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, który zajął piąte miejsce.

– Warcabiści indywidualnie walczyli o Puchar Starosty Kwidzyńskiego, natomiast drużynowo o Puchar Burmistrza Kwidzyna. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników z 16 domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy. Walka była bardzo zacięta. Z roku na rok poziom warcabistów jest coraz wyższy o czym świadczy finał, w którym poszczególne partie rozgrywane były długo. Organizacja tak dużej imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc samorządów powiatu i miasta, a także dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Podziękowania należą się także wszystkim wolontariuszom, bez których nie można zorganizować takiej imprezy. Mieliśmy także wolontariuszki, które prowadziły kawiarenkę dla uczestników turnieju. Podziękowania należą się Aleksandrowi Cichockiemu, Martynie Kaczorowskiej, Małgorzacie Budzińskiej, Klaudii Zalewskiej, Jolancie Czajkowskiej i Marii Dziemidzik. Oczywiście już teraz zapraszam do udziału w przyszłorocznym turnieju – mówi Wiesława Cichowicz z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Marzena Wilk ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolniku. Organizatorzy wyróżnili także najstarszego uczestnika turnieju. Okazał się nim Erwin Went z Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Najlepszym zawodnikom w turnieju gratulowali i nagrody wręczali Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu kwidzyńskiego, Kazimierz Gorlewicz, przewodniczący rady miejskiej w Kwidzynie oraz Wiesław Kita, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Turniej warcabowy

Klasyfikacja indywidualna