Kiermasz Wielkanocny w Centrum Handlowym Liwa

Przedświąteczne kiermasze w Liwie

Pisanki, koguciki, zajączki, stroiki, wiklinowe koszyki i wiele innych wyrobów zapełniło stoiska Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie podczas przedświątecznych kiermaszów wielkanocnych. Oryginalne świąteczne ozdoby, a także przedmioty codziennego użytku, wykonane podczas zajęć prowadzonych dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego, można było kupić w Centrum Handlowym „Liwa” w Kwidzynie.

Przygotowane zostały także atrakcje dla najmłodszych. Dziećmi, które podczas kiermaszu malowały świąteczne ozdoby, opiekowały się harcerki z 68 Drużyny Harcerskiej „Wesołe Włóczęgi” działającej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kwidzynie. Kiermasze przedświąteczne organizowane są od 25 lat przez kwidzyński Warsztat Terapii Zajęciowej przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Dochód ze sprzedaży wszystkich wyrobów przeznaczany jest w całości na rehabilitację zawodową i społeczną niepełnosprawnych uczestników warsztatu. Współorganizatorzy przedświątecznego kiermaszu to Centrum Handlowe „Liwa” oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka.