Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie z upominkami i podziękowaniami

Przyszłe fryzjerki zakończyły projekt

Zakończono projekt „Mobilne Fryzjerki” realizowany przez wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Kwidzynie. Uczennice trzeciej klasy Szkoły Branżowej nr 6 przy MOW, klasy o kierunku fryzjer, przez kilka miesięcy świadczyły usługi fryzjerskie.

Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wspólnie wpadły na pomysł, aby stworzyć projekt, który pozwoli im nie tylko podnieść poziom umiejętności fryzjerskich, ale także wyjść poza mury szkoły i spróbować pokazać swoje umiejętności w różnych miejscach, poznając przy tym ludzi oraz wykonywane przez nich zajęcia. Realizację projektu rozpoczęły w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonym przez Fundację „Misericordia”. Z fryzjerkach usług mobilnych skorzystała grupa uczestników warsztatu. W WTZ projekt został zakończony. Wychowankom oraz Renacie Kowalskiej, opiekunce grupy i nauczycielce przedmiotu w Szkole Branżowej nr 6 w Kwidzynie, podziękowały Anna Kowalska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach oraz Aleksandra Botwicz z WTZ. Zanim fryzjerki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego rozpoczęły swój projekt, wzięły udział w Kwidzyńskim Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych, organizowanym przez Stowarzyszenie Akwedukt i otrzymały dofinansowanie z Urzędu Miasta Kwidzyna oraz Europejskiego Korpusu Solidarności (programu Unii Europejskiej) na zakup niezbędnych przyborów i narzędzi do pracy. Mobilne fryzjerki zaproponowały niepełnosprawnym uczestniczkom i uczestnikom WTZ w Górkach strzyżenie, uczesanie i upięcie włosów, a także farbowanie i pasemka. Z ich usług skorzystało 25 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Przyszłe fryzjerki czeka egzamin zawodowy.