Śniadania wielkanocne

Świąteczne spotkanie

Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”, wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji Świąt Wielkanocnych. Spotkanie odbyło się w zabytkowym dworku w gminie Kwidzyn, który jest siedzibą warsztatu. To już trzydzieste spotkanie niepełnosprawnych uczestników, pracowników i zaproszonych gości przy świątecznym stole.

Uczestniczyli w nim między innymi Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, Krzysztof Michalski, zastępca wójta gminy Kwidzyn, Bogdan Muchowski, wiceprzewodniczący Rady Fundacji „Misericordia”, Katarzyna Bednarek, dyrektor Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie, Anna Jankowska, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie, Iweta Jabłońska, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem „SNOA” oraz ks. Janusz Kilian, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, który opowiedział o znaczeniu świąt wielkanocnych, które są najważniejszym świętem chrześcijańskim w roku. Nie zabrakło na spotkaniu Jolanty Czajkowskiej i Łucji Barejko, wolontariuszek, które na co dzień pomagają niepełnosprawnym uczestnikom warsztatu. Gości powitała Anna Kowalska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Podczas spotkania w świąteczny nastrój wprowadził wszystkich krótki występ zespołu uczestników warsztatu, którzy na co dzień biorą udział w zajęciach prowadzonych w pracowni artystycznej, kierowanej przez Joannę Postawę-Wolnik. W rehabilitacji zawodowej i społecznej, prowadzonej w warsztacie, uczestniczy obecnie 47 niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.