Kiermasz świąteczny

Świąteczne Kolędowanie z Warsztatem Terapii Zajęciowej

Kiermasz, podczas którego można było kupić między innymi świąteczne ozdoby wykonane przez niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, odbył się w Galerii Handlowej Kopernik. Warsztat prowadzony przez kwidzyńską fundację „Misericordia” już kolejny rok zaprosił mieszkańców miasta nie tylko do kupowania swoich wyrobów, ale także do wspólnego kolędowania oraz wzięcia udziału w warsztatach artystycznych. Stoiska warsztatów odwiedził także Święty Mikołaj.

– Nasze wyroby, w tym świąteczne ozdoby, cieszyły się dużym powodzeniem, zwłaszcza, że są unikalne i oryginalne. Przydadzą blasku niejednemu drzewku świątecznemu. Każdego roku organizujemy dwa przedświąteczne kiermasze. Pierwszy przed świętami wielkanocnymi, a drugi przed Bożym Narodzeniem. Wszystkie pieniądze, które udaje się nam uzyskać ze sprzedaży naszych wyrobów przeznaczamy na rehabilitację społeczną i zawodową naszych uczestników. Z rehabilitacji w naszym warsztacie korzysta 47 osób z całego powiatu kwidzyńskiego. Już po raz kolejny korzystamy z gościnności i wsparcia Galerii Handlowej Kopernik przy organizacji imprezy, dlatego chciałem podziękować wszystkim pracownikom galerii za umożliwienie nam zorganizowania kiermaszu. W organizację imprezy kolejny raz włączyły się także świetlice środowiskowe, prowadzone przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz harcerki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie. Wszystkim bardzo dziękuję – mówi Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Podczas kiermaszu można było zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach, podczas których wykonywały między innymi ozdoby na choinkę. Nie zabrakło tradycyjnej już loterii. Każdy los, który kosztował jedynie złotówkę, wygrywał.

Zajęcia plastyczne z dziećmi podczas kiermaszu świątecznego
Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach, podczas których wykonywały m.in. ozdoby na choinkę