Szkolenie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej na manekinie

Szkolenie z pierwszej pomocy

Pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”, wzięli udział w szkoleniu z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych z zastosowaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Szkolenie przeprowadził kpt. Krzysztof Skoczek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie, któremu asystowali uczniowie klasy o profilu bezpieczeństwo publiczne z II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie.

Pracownicy WTZ poznali nie tylko teorię, ale wzięli udział w zajęciach praktycznych, podczas których przećwiczyli podstawowe zabiegi resuscytacyjne bez pomocy defibrylatora oraz z jego wykorzystaniem. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach współpracy Fundacji „Misericordia” z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Defibrylatory można obecnie znaleźć w wielu miejscach w Kwidzynie, w tym na budynkach użyteczności publicznej czy w obiektach sportowych. Urządzenia są także dostępne w różnych miejscach w gminach powiatu kwidzyńskiego.