Uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach podczas zajęć kosmetycznych

Warsztaty kosmetyczne

Kinga Kaczmarek, psycholog i kosmetolog, poprowadziła dwa warsztaty z pielęgnacji i stylizacji paznokci oraz pielęgnacji twarzy dla niepełnosprawnych uczestniczek Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. Podczas spotkania dotyczącego pielęgnacji twarzy omówiła między innymi dostosowanie kosmetyków do cery, a także przeciwwskazania do stosowania różnych kosmetyków w przypadku różnego rodzaju schorzeń skórnych.

Niepełnosprawne uczestniczki warsztatów nie tylko zdobyły wiedzę dotyczącą pielęgnacji paznokci i twarzy, ale wzięły też udział w zajęciach praktycznych. Tę wiedzę i umiejętności będą mogły wykorzystać między innymi w okresie świąt oraz w karnawale. Kinga Kaczmarek poprowadziła warsztaty jako wolontariuszka.