Zawody wędkarskie

Wędkowanie dla niepełnosprawnych osób

Niepełnosprawni wędkarze z „Wesołej Gromadki” z Kwidzyna zwyciężyli w zawodach wędkarskich w Górkach. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie, natomiast trzecie niepełnosprawni wędkarze z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie zajął czwarte miejsce. Na piątym miejscu zawody zakończyły reprezentacje Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie (powiat sztumski) i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Organizatorem zawodów jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, prowadzony przez Fundację „Misericordia”. Wędkowanie odbywało się na terenie parku przy zabytkowym dworku, który jest siedzibą WTZ.

– Tradycyjnie latem organizujemy zawody wędkarskie dla niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu. Uczestniczą w nich także goście z zewnątrz, gdyż w zawodach wzięła udział reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Piłkowski z Polskiego Związku Wędkarskiego. Niezależne Towarzystwo Wędkarskie, kierowane przez Zbigniewa Sitko, pozwoliło nam na wędkowanie w stawach przy dworku. Wprawdzie stawy należą do Fundacji „Misericordia”, która prowadzi nasz warsztat, ale NTW dba o ich zarybianie. Oczywiście wszystkie ryby po złowieniu trafiły ponownie do stawu – zapewnia Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Letnie zawody wędkarskie dla niepełnosprawnych organizowane są już niemal od dziesięciu lat.