wtorek 02 Cze 2020
header01
header02
header03

ROMAN LESZEK ZWYCIĘŻCĄ POMORSKIEJ LIGI

Ostatni w tym sezonie turniej rozgrywany w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych odbył się w Przodkowie. Przez cały rok w zmaganiach uczestniczą niepełnosprawni tenisiści z całego Pomorza. Liga rozgrywana jest w trzech grupach: A, B i C. W rywalizacji biorą udział także opiekunowie. Turniej w Przodkowie, którego organizatorem był Dom Pomocy Społecznej w Kobysewie, w grupie A, wygrał Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie, potwierdzając tym samym, że jest najlepszym tenisistą tegorocznych rozgrywek ligowych. Na drugim miejscu, wśród niepełnosprawnych zawodników, sezon zakończył Zdzisław Schutzman z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku, natomiast Klaudia Klonowska z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, zajęła trzecie miejsce.

Drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie zakończyła rozgrywki na pierwszym miejscu grupy A. Drugie miejsce w sezonie wywalczyła reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, a trzecie drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie. Otwarcia ostatniego w tym sezonie turnieju dokonali Andrzej Byczkowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie oraz Andrzej Wyrzykowski, wójt gminy Przodkowo, którzy po zakończeniu turnieju wręczyli uczestnikom turnieju medale, puchary, nagrody i dyplomy. Podsumowano i wręczono również upominki i dyplomy za cały sezon Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.

– W rozgrywkach uczestniczyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie: Andrzej Klein, Konrad Stachewicz i Waldemar Paszke, którzy startowali w grupie A. Adam Pielecki, Cezary Ochał, Jan Maleszewski i Adam Osuch (uczestnik WTZ w Ryjewie), jako drużyna DPS Ryjewo II rywalizowała w grupie C. Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie reprezentowali Roman Leszek, Andrzej Cylke, Piotr Koński, Marek Jędrzejewski oraz Sylwia Janiszewska, którzy startowali w grupie A. Drużyna Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie zakończyła rozgrywki w tegorocznym sezonie, w grupie A, na trzecim miejscu, a Dom Pomocy Społecznej w Ryjewie na siódmym miejscu. Roman Leszek zwyciężył w klasyfikacji zawodników niepełnosprawnych w grupie A, natomiast w klasyfikacji generalnej był drugi. Drużyna DPS Ryjewo II zajęła pierwsze miejsce w grupie C i awansowała do grupy B. Adam Osuch, w klasyfikacji zawodników niepełnosprawnych, zajął pierwsze miejsce w tej grupie, a Adam Pielecki czwarte. Roman Zbróg, opiekun drużyny DPS Ryjewo II, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej grupy C – podsumowuje sezon Tomasz Chojnacki z Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie.

Marian Behnke, opiekun tenisistów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, zadowolony jest z tegorocznego sezonu.

– W klasyfikacji zawodników niepełnosprawnych Klaudia Klonowska, reprezentująca nasz warsztat zajęła trzecie miejsce. Wysoko, bo na siódmym miejscu w klasyfikacji sezon zakończył Artur Jurczak. Zajęliśmy drugie miejsce drużynowo. Wyprzedzili nas tylko tenisiści z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie – twierdzi Marian Behnke, które w klasyfikacji generalnej zakończył rozgrywki na piątym miejscu.

W klasyfikacji generalnej, w grupie B, na pierwszym miejscu sezon ligowy zakończył Łukasz Olszewski, drugi z opiekunów tenisistów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. W grupie B druga reprezentacja kwidzyńskiego WTZ zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, zapewniając sobie awans do grupy A. Punkty dla kwidzyńskiego WTZ zdobywali w tym sezonie Szymon Szpociński i Daniel Kuriata.

W tym roku odbyło się siedem turniejów, które rozegrano w Damaszce, Sopocie, Czersku, Gdańsku, Starogardzie Gdańskim, Ryjewie oraz Przodkowie. W rozgrywkach uczestniczyło ponad 120 zawodników reprezentujących 31 placówek z województwa pomorskiego, w tym domy pomocy społecznej w Damaszce, Rokocinie, Rudnie, Starogardzie Gdańskim, Strzebielinku, Szpęgawsku, Wielkich Wyrębach, Ryjewie, Kobysewie, środowiskowe domy samopomocy w Czersku, Gdańsku (Wajdeloty i Nowiny), Sopocie, Gniewie, warsztaty terapii zajęciowej w Kwidzynie, Kolniku i Ryjewie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie.

(op)

Wyniki PLTSON

Grupa A
I miejsce – Roman Leszek – WTZ Ryjewo
II miejsce – Zdzisław Schutzman – Strzebielinek I
III miejsce – Kludia Klonowska WTZ Kwidzyn
IV miejsce – Ryszard Szreder – Strzebielinek I
V miejsce – Marcin Wieczorek – Szpęgawsk I
VI miejsce – Andrzej Klein – DPS Ryjewo I
VII miejsce – Artur Jurczak – WTZ Kwidzyn I
VIII miejsce – Marek Sierocki Rudno I
IX miejsce – Piotr Kaczmarek – Czersk I
X miejsce – Zenon Stellmach – Czersk I

Klasyfikacja drużynowa – grupa A
I miejsce – DPS Rudno I
II miejsce – WTZ Kwidzyn I
III miejsce – WTZ Ryjewo
IV miejsce – DPS Strzebielinek I
V miejsce – DPS Damaszka I
VI miejsce – ŚDS Czersk I
VII miejsce – DPS Ryjewo I
VIII miejsce – OS Pelplin
IX miejsce – SOSW Pelplin
X miejsce – DPS Szpęgawsk

Grupa B
I miejsce – Anna Butkiewicz – Sopot I
II miejsce – Waldemar Kaszubowski – Gniew I
III miejsce – Mariusz Leoniak – ŚDS Waldeloty Gdańsk
IV miejsce – Wiesław Filipczyk – Damaszka II
V miejsce – Dariusz Galczak – ŚDS Nowiny Gdańsk
VI miejsce – Grzegorz Wieczorek – ŚDS Waldeloty Gdańsk
VII miejsce – Daniel Brunka – Czersk II
VIII miejsce – Piotr Białowicz – Strzebielinek II
IX miejsce – Tobiasz Narkiewicz – Sopot I
X miejsce – Sławomir Pozorski – Czersk II

Klasyfikacja drużynowa – grupa B
I miejsce – WTZ Kwidzyn II
II miejsce – ŚDS Sopot I
III miejsce – ŚDS Czersk II
IV miejsce – ŚDS Gniew I
V miejsce – ŚDS Wajdeloty Gdańsk
VI miejsce – DPS Strzebielinek II
VII miejsce – DPS Damaszka II
VIII miejsce – ŚDS Nowiny Gdańsk
IX miejsce – DPS Starogard Gdański
X miejsce – WTZ Kolnik

Grupa C
I miejsce – Adama Osuch – DPS Ryjewo II
II miejsce – Michał Pniewski – Sopot II
III miejsce – Radosław Jermalonek – Wielkie Wyręby
IV miejsce – Adam Pielecki – DPS Ryjewo II
V miejsce – Roman Kępka – DPS Rudno II
VI miejsce – Jerzy Skrzypa – DPS Rudno II
VII miejsce – Zbigniew Plata – Sopot II
VIII miejsce – Bartosz Grefka Dworek Szpęgawsk
IX miejsce – Józef Jabłoński – Gniew II
X miejsce – Krzysztof Gajewski – Gniew II

Klasyfikacja drużynowa – grupa C
I miejsce – DPS Ryjewo II
II miejsce – DPS Wielkie Wyręby
III miejsce – DPS Rudno II
IV miejsce – DPS Dworek Szpęgawsk
V miejsce – ŚDS Sopot II
VI miejsce – ŚDS Gniew II
VII miejsce – DPS Rokocin I
VIII miejsce – DPS Niezapominajka
IX miejsce – DPS Rokocin II
X miejsce – Kobysewo
XI miejsce – ŚDS Kolnik