piątek 27 Lis 2020
header01
header02
header03

WIĘCEJ NA SPRZĘT REHABILITACYJNY

Dodatkowe pieniądze przeznaczono na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Rada powiatu dokonała zmian w uchwale dotyczącej podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pieniądze są przeznaczone na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, twierdzi, że to wynik ostatecznej analizy ostatnich jedenastu miesięcy.

– Wynika z niej, że w zadaniach dotyczących podjęcia działalności gospodarczej, dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych i likwidacji barier architektonicznych pozostają środki w wysokości 55,9 tys. zł. Brakuje natomiast środków na realizację wniosków, które już wpłynęły, dotyczących dofinansowania zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Proponujemy, aby środki przesunąć na zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze – wyjaśniała Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Rada powiatu jednogłośnie przyjęła uchwałę w tej sprawie.

(jk)