piątek 24 Sty 2020
header01
header02
header03

WYŚPIEWALI DZIĘKCZYNNĄ MODLITWĘ

Zespoły i soliści z warsztatów terapii zajęciowej z Pomorza wystąpili podczas Integracyjnego Przeglądu Piosenki Religijnej. Impreza odbyła się po raz drugi w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Górkach (gmina Kwidzyn). Organizatorem przeglądu był Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, prowadzony przez Fundację „Misericordia”.

Gości powitał Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Otwarcia imprezy dokonał Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński. W przeglądzie udział wzięli między innymi Dariusz Wierzba, wójt gminy Kwidzyn, Marek Szulc, burmistrz miasta i gminy Prabuty, Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna oraz Leszek Czubała z zarządu Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Przegląd poprowadzili Wanda Masalaska-Szymanek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie oraz ks. Zbigniew Giełdon, wicedyrektor Radia Głos w Pelplinie. Już początek przeglądu przyniósł niespodziankę, gdyż Marek Szulc, burmistrz miasta i gminy Prabuty, a także muzyk i wokalista, zaśpiewał piosenkę do słów Barbary Lipińskiej-Postawy. Piosenka brała udział w konkursie na hymn Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka w 2016 roku. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy z warsztatów terapii zajęciowej w Starogardzie Gdańskim, Czersku, Kwidzynie, Malborku, Dzierzgoniu, Brusach, Sycewicach oraz dwa warsztaty ze Słupska: Polskiego Związku Niewidomych oraz „Diament”. Zespół kwidzyńskiego WTZ został przygotowany do występu przez Joannę Postawę-Wolnik, instruktorkę pracowni artystycznej, która jest także pomysłodawcą zorganizowania przeglądu. Gościem specjalnym była Magdalena Bukowska z Nowego Dworu Gdańskiego, laureatka wielu konkursów i przeglądów piosenki, która zaśpiewała także z zespołem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Magdalena Bukowska marzy, aby zaśpiewać w duecie ze znanym wokalistą. Ponadto gra na organach, nagrywa covery i samodzielnie tworzy podkłady muzyczne. Posiada własny kanał w serwisie YouTube. W wolnym czasie maluje obrazy oraz przygotowuje sesje zdjęciowe we własnym studio fotograficznym.

Podczas przeglądu obradowało jury w składzie Marek Szulc, Marian Pietrusiak i ks. Zbigniew Giełdon. Wprawdzie nagrody otrzymali wszyscy wykonawcy, ale jury zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia dla wykonawców reprezentujących Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach.

– Cieszę się, że w naszym przeglądzie wzięło udział tak wielu wykonawców. Nasz projekt realizujemy już po raz drugi. Poprzednia impreza okazał się bardzo udana i postanowiliśmy ją kontynuować. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wsparcie jakie uzyskaliśmy, w tym ze strony Starostwa Powiatowego w Kwidzynie, które dofinansowało nasz projekt, w ramach wspierania działań w zakresie integracji oraz szeroko rozumianej rehabilitacji zmierzającej do ograniczenia skutków niepełnosprawności. To już kolejny rok, w którym możemy liczyć na wsparcie samorządu powiatu kwidzyńskiego. Uzyskaliśmy też pomoc ze strony zarządu Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który po raz kolejny udostępnił nam pomieszczenia do organizacji naszej imprezy. Organizację przeglądu wsparł też Gminny Ośrodek Kultury, który udostępnił scenę oraz zadbał o nagłośnienie i oświetlenie. Dziękuję także wszystkim sponsorom, rodzicom naszych uczestników oraz wolontariuszom na pomoc których zawsze możemy liczyć, a także pracownikom, którzy przygotowywali imprezę. Podziękowania należą się również uczestnikom naszego warsztatu, którzy nie tylko pojawili się na scenie, ale aktywnie pomagali w organizacji całej imprezy – mówi Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach.

Przegląd został zakończony występem dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie z uczestnikami kwidzyńskiego WTZ.

(jk)