sobota 31 Lip 2021
header01
header02
header03

BIEG UNIJNY ODWOŁANY

Bieg Osób Niepełnosprawnych, który towarzyszył Unijnemu Ogólnopolskiemu Biegowi Ulicznemu w Kwidzynie nie odbędzie się. Co roku organizował go Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło”. Z powodu pandemii organizacje pozarządowe muszą rezygnować z organizacji wielu imprez lub zmieniać terminy ich realizacji.

– Organizacje przesuwają terminy realizacji różnych projektów. Niektóre imprezy były zaplanowane na maj i trzeba było zrezygnować z ich organizacji. Dotyczy to między innymi dorocznego Unijnego Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego, w którego ramach odbywał się bieg dla osób niepełnosprawnych. To duża, masowa impreza, która w związku z zagrożeniem koronawirusem, nie może się odbyć. Staramy się wychodzić naprzeciw organizacjom i wyrażać zgodę na przesuwanie terminów realizacji zadań, które mają szansę na realizację w tym roku. Wiadomo już jednak, że niektóre masowe imprezy nie odbędą się – mówi Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

W ramach środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na rehabilitację społeczną i zawodową, samorząd powiatu zdecydował o dofinansowaniu w kwocie 50 tys. zł różnego rodzaju działań dotyczące sportu, kultury, rekreacji i turystyki. Tego typu zadania każdego roku wykonują organizacje pozarządowe działające na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. W tym roku ich realizacja, przynajmniej w pierwszym półroczu bieżącego roku, stała się niemożliwa.

(jk)