niedziela 17 Paź 2021
header01
header02
header03

KUPIĄ WYPOSAŻENIE DO WTZ

Zakup wyposażenia dla warsztatów terapii zajęciowej w Ryjewie i Kwidzynie oraz utworzenie nowych miejsc pracy, to tylko niektóre z zadań, które zostaną dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pieniądze przyznano w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Program funkcjonuje od 2003 roku.

– Dofinansowanie dotyczy zakupu wyposażenia do dwóch warsztatów terapii zajęciowej w Ryjewie i Kwidzynie. WTZ w Kwidzynie otrzymał ponad 18 tys. zł, natomiast warsztat w Ryjewie 40 tys. zł. Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie uzyskał wsparcie na zakup wyposażenia do pracowni edukacyjno-stolarskiej i ogrodniczo-gospodarczej. W przypadku Ryjewa dofinansowanie obejmuje większe zakupy związane z wyposażeniem poszczególnych pracowni. Pozytywnie został rozpatrzony także wniosek miasta Kwidzyna o dofinansowanie zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, ale pozostaje on jakby w zawieszeniu, gdyż w pierwszej kolejności otrzymają pieniądze placówki i instytucje, które nie mają w ogóle samochodów. PFRON ma zwiększyć dofinansowanie. Decyzja jest pozytywna, ale będzie trzeba poczekać na środki – twierdzi Lidia Wiśniewska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Dofinansowanie, w kwocie 60 tys. zł, uzyskał także Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie. Pieniądze zostaną przeznaczone na refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej. Pozytywnie został rozpatrzony także wniosek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które otrzyma 137 tys. zł na budowę windy oraz dostosowanie łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych w swojej siedzibie przy ul. Hallera w Kwidzynie. Winda pozwoli osobom niepełnosprawnym, w tym również osobom niewidzącym i niesłyszącym, na samodzielne dotarcie na wyższe kondygnacje budynku.

(jk)