niedziela 17 Paź 2021
header01
header02
header03

PODSZYWAJĄ SIĘ POD OFICJALNY PROFIL

Na Twitterze pojawiają się konta podszywające się pod oficjalny profil informacyjny Narodowego Programu Szczepień o nazwie „#SzczepimySię”. Profil prowadzony jest przez Centrum Informacyjne Rządu.

W serwisie Twitter nazwy użytkownika rozpoczynają się znakiem małpy (@). Nazwa użytkownika prawdziwego konta to @szczepimysie. Konta z jakąkolwiek inną nazwą użytkownika są fałszywe. Ponadto prawdziwe konto uzyskało status konta zweryfikowanego, co potwierdzone jest odpowiednią ikoną obok nazwy profilu. Aby poinformować serwis Twitter o fałszywym koncie, należy to konto zgłosić. W tym celu można skorzystać z opcji „Zgłoś” znajdującej się w menu dostępnym po kliknięciu okrągłego przycisku z wielokropkiem. W okienku, które się wyświetli, należy wybrać opcję „Ten użytkownik podszywa się pode mnie lub kogoś innego”, a następnie jako odpowiedź na pytanie pod kogo dany użytkownik się podszywa należy wybrać opcję „Pod kogoś innego”. W górnym polu tekstowym należy wpisać nazwę użytkownika prawdziwego konta, czyli „@szczepimysie” – dolne pole tekstowe zostanie uzupełnione automatycznie. Na koniec należy kliknąć przycisk „Wyślij zgłoszenie do Twittera”.

Przemysław Rutkowski

Prawdziwy profil informacyjny Narodowego Programu Szczepień na Twitterze ma status konta zweryfikowanego potwierdzony ikoną obok nazwy profilu.
Fot. www.twitter.com/szczepimysie