sobota 01 Paź 2022
header01
header02
header03

TURNIEJ WARCABOWY I WYCIECZKA DO MUZEUM

Turniej gry w warcaby o puchar dyrektora Domu Pomocy Społecznej, wybory nowego przewodniczącego Rady Mieszkańców oraz wycieczka do muzeum to tylko niektóre z wydarzeń, które pozwoliły mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie zapomnieć o miesiącach izolacji związanych z pandemią.

– W maju nasi mieszkańcy wybrali nowego przewodniczącego Rady Mieszkańców. Został nim Pan Mirosław, któremu życzymy satysfakcji i wielu sukcesów w pełnieniu nowej funkcji. 24 maja rozpoczęliśmy wewnętrzny turniej gry w warcaby o puchar dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Do rywalizacji stanęło 12 mieszkańców. Finał rozegrany zostanie pomiędzy najlepszymi zawodnikami. Obchodziliśmy w naszym domu Światowy Dzień Pieczenia. Dla mieszkańców i z ich pomocą przygotowano pyszne gofry – z bitą śmietaną, owocami lub cukrem pudrem. W maju obchodzone są Światowy Dzień Pszczół i Międzynarodowy Dzień Herbaty. Połączyliśmy obchody tych dwóch świąt. Nasi mieszkańcy degustowali różne herbaty, w tym czarną, owocową, białą, zieloną i czerwoną, dosładzane pysznym naturalnym miodem z lokalnej pasieki – twierdzi Karolina Dunaj, terapeuta zajęciowy w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Dodaje, że jednym z ważniejszych wydarzeń w domu była wycieczka mieszkańców do Muzeum Zamkowego w Kwidzynie.

– Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji tej wizyty składamy pani Justynie Liguz, kierownikowi Muzeum Zamkowego w Kwidzynie, dzięki której wizyta naszych mieszkańców w muzeum została zorganizowana w bardzo bezpieczny sposób. Podziękowania kierujemy również do pani Joanny Jezierskiej, która była przewodnikiem naszych mieszkańców i w niesamowicie ciekawy i pełen pasji sposób opowiadała o historii zamku oraz naszego rejonu – podkreśla Karolina Dunaj.

(op)