sobota 20 Sie 2022
header01
header02
header03

SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ŁASINIE

Przemysław Rutkowski z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach (gmina Kwidzyn) zwyciężył w strzelaniu z wiatrówki podczas Spartakiady Osób Niepełnosprawnych w Łasinie. Niepełnosprawni sportowcy spotkali się 22 czerwca na stadionie, aby rywalizować w różnych konkurencjach.

Czytaj więcej: SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ŁASINIE

LETNI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Artur Jurczak zwyciężył w Letnim Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanym w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonym przez Fundację „Misericordia”. Niepełnosprawni tenisiści walczyli o Puchar Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Czytaj więcej: LETNI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

INTEGRACYJNY PIKNIK W ZABYTKOWYM PARKU

Uczniowie klasy IV c ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie postanowili ostatnie chwile kończącego się roku szkolnego spędzić przy ognisku na terenie parku przy zabytkowym dworku w Górkach (gmina Kwidzyn). Nie zabrakło pieczenia kiełbasek i dobrej zabawy.

Czytaj więcej: INTEGRACYJNY PIKNIK W ZABYTKOWYM PARKU

DZIEŃ SPORTU W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W RYJEWIE

Mokra robota, sikawka, slalom z piłką to tylko niektóre z konkurencji, w których startowali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie podczas pikniku sportowo-rekreacyjnego „Dzień Sportu”.

Czytaj więcej: DZIEŃ SPORTU W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W RYJEWIE

CZTERY MEDALE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH PŁYWAKÓW

Konrad Stachewicz z Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie zajął pierwsze miejsce podczas Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Pływackich Akces Swim. Drugie miejsce zajął Piotr Belt, także z DPS w Ryjewie. Magdalena Kuter zajęła drugie miejsce w kategorii pływania stylem dowolnym kobiet, natomiast Artur Jurczak w kategorii pływania stylem dowolnym mężczyzn zajął trzecie miejsce. Oboje reprezentowali Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach (gmina Kwidzyn), prowadzony przez Fundację „Misericordia”.

Czytaj więcej: CZTERY MEDALE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH PŁYWAKÓW

WALCZYLI O PUCHAR KIEROWNIKA WTZ

Niepełnosprawni warcabiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach prowadzonego przez Fundację „Misericordia” walczyli w wiosennym turnieju warcabowym o Puchar Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Zawody trwały dwa dni.

Czytaj więcej: WALCZYLI O PUCHAR KIEROWNIKA WTZ

OMAWIANO CZYNNIKI ZWIĘKSZAJĄCE RYZYKO SAMOBÓJSTWA

Zachowania suicydalne wśród dzieci i młodzieży były tematem spotkania przedstawicieli różnych służb oraz instytucji. Podczas spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kwidzynie, omawiano między innymi czynniki zwiększające ryzyko popełnienia samobójstwa.

Czytaj więcej: OMAWIANO CZYNNIKI ZWIĘKSZAJĄCE RYZYKO SAMOBÓJSTWA

DZIEŃ OTWARTY DLA SENIORÓW

Dzienny Domu Pobytu Senior+ w Kwidzynie zaprasza seniorów do aktywnego udziału w zajęciach prowadzonych w placówce. Uczestnikami zajęć mogą być osoby mieszkające w Kwidzynie, niepracujące i samodzielne, które ukończyły 60 lat. Chętni, którzy chcą aktywnie spędzać czas, mogą od razu zgłosić swój udział w zajęciach. Osoby, które chcą o placówce dowiedzieć się czegoś więcej, mogą przyjść do domu podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się 30 czerwca.

Czytaj więcej: DZIEŃ OTWARTY DLA SENIORÓW

DOBRE LUDZIE W WTZ W GÓRKACH

Muzycy zespołu Dobre Ludzie wystąpili w zabytkowym dworku w Górkach w gminie Kwidzyn. Dworek jest siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. To drugi koncert zagrany przez grupę dla niepełnosprawnych uczestników warsztatu. Pierwszy raz zespół zagrał dla uczestników WTZ w Górkach w marcu 2016 roku.

Czytaj więcej: DOBRE LUDZIE W WTZ W GÓRKACH

CO WARTO WIEDZIEĆ O OSPIE MAŁPIEJ?

Fot. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom

Pandemia COVID-19 wciąż trwa, a tymczasem pojawił się nowy potencjalny problem – epidemia ospy małpiej. Choroba pojawiła się w Wielkiej Brytanii po tym jak jeden z mieszkańców 4 maja wrócił do kraju po pobycie w Nigerii, gdzie ospa małpia ma status endemii. Nie jest to nowa choroba, a Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że prawdopodobnie nie stanie się ona nową pandemią na skalę COVID-19, podkreślając jednak, że w związku z tą chorobą wciąż pozostaje wiele niewiadomych.

Czytaj więcej: CO WARTO WIEDZIEĆ O OSPIE MAŁPIEJ?